Az Angyalsóhaj Alapítványt azzal a céllal hozta létre 2016-ban Farkas László alapító és felesége, Farkas Éva Erzsébet fővédnök, hogy három területen:

az oktatáson, a szociális támogatáson valamint a művészeti képzésen keresztül új lehetőségekhez tudjon juttatni makói, Makó környéki családokat, és fiatalokat. Az alapítók segítő jelenlétére a kuratórium azóta is folyamatosan támaszkodhat.

Öröm számunkra, hogy a Natura Művésztelep alkotói jól érzik magukat az Erzsébet házban.

A fiatalok megszólítása, bevonása a civil életbe, minden civil szervezet számára fontos, de nehéz feladat.

Mesékkel a felnőtt korban – ezt a címet kapta az Angyalsóhaj Alapítvány idei nyári eseményeinek egyik legkülönlegesebb tábora.

Összesen 11-en vettek részt a Játékdzsungel elnevezésű, komplex foglalkozássorozaton, köztük többen az előző években is "táborlakók" voltak.

Ezzel a felirattal találkozhat az, aki belép az Erzsébet házba ezen a héten.

És valóban: az egész épület egy nagy izgalmas kalóztanyává változott, ahol a több mint 20 táborlakó készíti fel magát Barta Anita és Püspöki Nikolett gyógypedagógusok irányításával a nagy kincsvadászatra.

A Makó és Térsége Ifjúsági Művésztelepen 2000 óta olyan makói és környékbeli, általános és középiskolás fiatalok vehetnek részt, akiket a rajztanáraik javasolnak a tehetséggondozó táborba. Karsai Ildikó grafikusművész eredeti elképzelésének megfelelően ma is makói művésztanárok bevonásával zajlik az alkotó munka. A tábor vezetője Oláh Nóra művésztanár.

Az Angyalsóhaj Alapítvány idei harmadik tábora az Erzsébet házban az iskola előtt álló gyerekeknek kínált élménydús, vidám játékokkal teli időtöltést.

A Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 8.z osztályos tanulója, Sisa Nikoletta Viktória kapta idén az iskola végzősei közül az Angyalsóhaj Alapítvány jutalmát.

Oldalak