Céltudatosak és motiváltak a növendékek a Művészetek Katedráján
A héten több kurzus is zajlott a Művészetek Katedrája keretein belül: csütörtökön a Bagolyvárban jártunk, ahol Dezső Virág mozgásművészet és Sonkodi Rita képzőművészet kurzusára nyertünk betekintést.
– Azt tudom mondani, hogy az a környezet, amit itt megteremtettek számunkra Makón, az egy nagyon befogadó és inspiráló környezet, ami nagyon fontos ahhoz, hogy egy olyan munkát tudjunk véghezvinni, aminek utána gyümölcse is van – mondta el portálunknak Dezső Virág, a MAPA művészeti vezetője és az Amszterdami Zeneakadémia tanára. A kurzus vezetője továbbá kiemelte: az elmúlt napokban elég sokat haladtak előre, intenzíven dolgoztak.
Kérdésünkre elárulta továbbá, hogy korosztályt tekintve vannak különbségek, így van, aki tapasztaltabb, mások pedig kevésbé, de mindenki nagyon céltudatosan készül a jövőbeni pályára, amely meghatározó, hiszen ez meghatározza a munkakedvet, a hozzáállást, a koncentrációt és az utánagondolást is.
Hétfőn a képzőművészeti kurzus is kezdetét vette, és mint Sonkodi Rita elárulta, már 9 óra 10 perckor sercegett a papíron a grafit és elkezdték a munkát. Mint megtudtuk, az idei évben kicsit idősebbek jelentkeztek; a legfiatalabb növendék 12 éves, de vannak időskorúak is a kurzuson.
– Kilenctől ötig nagyon nehéz folyamatosan alkotni hét napon keresztül, beleértve a szombatot is, és mindig próbálom ösztönözni a gyerekeket, hogy kicsit lassítsunk, pihenjünk, hihetetlen aktívak, hihetetlenül vágynak, mint a szivacsok, mindenre; hogy mondjam a következő témát. Itt nem feladatok vannak, hanem ötletek és témák. Próbálom úgy terelni őket, hogy legyen szabadságuk. Én mindig azt mondtam, az a jó művésztanár, aki azt mondja, hogy itt egy gyönyörű kert, megadja a határait, a kerítését és azon belül bármit lehet csinálni; itt mindenki egyéniség, én ezt tiszteletben tartom – fogalmazott a kurzusvezető. Sonkodi Rita továbbá kiemelte a család fontosságát, amely a munkák témájában is megjelenik, hiszen a növendékek saját címert is alkottak, de családfát is készítettek. A festőművész ennek kapcsán személyes kötődését is felelevenítette, hiszen nagyszülei makóiak voltak, így a város a mai napig fontos számára.
A mai napon nyíló kiállításra az előző évhez hasonlóan ismét készül egy közös, nagy alkotás, amely Csanád megyecímerét és pecsétjét fogja ábrázolni – tudtuk meg a kurzus vezetőjétől.